NX

Tasarım, simülasyon ve imalat için yüksek performanslı entegre CAD, CAM, CAE çözümleri

NX

Siemens NX CAD/ CAM/ CAE yazılımları daha iyi ürünleri daha hızlı ve daha düşük maliyetli, daha etkin bir şekilde geliştirmenizi sağlayan tasarım, mühendislik ve imalat çözümleridir.

Siemens PLM Software tarafından sunulan NX™, en güçlü ve en esnek ürün geliştirme çözümüdür. Mühendis ve tasarımcıların işlerini daha iyi yapabilmeleri için ürün geliştirmeyi her bağlamda destekleyen, çok disiplinli ve bütünleşik çözümlerdir. Ürün karmaşıklığının ve küresel rekabetin çok yüksek olduğu günümüz endüstrilerinde sizlere yardımcı olacak en gelişmiş teknolojileri yapısında barındırır.

Kavramsal tasarımdan, mühendislik ve imalata, ürün geliştirmeyi her yönüyle destekleyen NX, farklı disiplinleri koordine eden, veri bütünlüğü ve doğru tasarım süreçleri sağlayan entegre bir çözüm seti sunar.

CAD, CAM ,CAE çözüm setleri sunmanın yanı sıra, NX aynı zamanda tasarımcı ve mühendislerinizle organizasyonunuzun diğer birimleri arasında işbirliğini sağlar, entegre veri yönetimi ve süreç yönetimi çözümleri ile birlikte ürün geliştirme sürecinizi iyileştirir, ürünlerinizle ilgili doğru kararlar almanıza yardım eder.

NX ile;

 • Kavramsal tasarımdan 3 boyutlu tasarım ve dökümantasyona kadar bütün ürün geliştirme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
 • Multi-Disiplin Simülasyonlarla yapısal analiz, hareket analizi, termal analiz, akış analizi, multi-fizik uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz
 • Tam bir parça imalatı çözümü olarak, işleme, talaşlı imalat ve kalite kontrol operasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Önceki ismi UNIGRAPHICS olan NX CAD, CAM, CAE yazılımlarımız endüstride pek çok kişi tarafından UG ya da UG NX olarak da bilinmektedir.

NX CAD/CAM/CAE çözümlerinin avantajları:

Ürün geliştirme için başka hiçbir çözüm daha kapsamlı ya da daha güçlü bir çözüm seti sunamaz.

 • Başka hiçbir çözümde olmayan Açık Platformda esnek tasarım sağlayan Senkron Teknoloji
 • Kavramsal tasarım, 3 boyutlu modelleme ve dökümantasyon için gelişmiş çözümler
 • Başka hiçbir çözümde olmadığı kadar sıkı entegre edilmiş Sonlu Elemanlar Analizi, Mekanizma Dinamiği Analizi, Titreşim Analizi, Akış Analizi, Termal Analiz, Sistem Analizi ve Çoklu-Fizik Analizlerini içeren çok disiplinli simülasyon uygulamaları
 • Başka hiç bir çözümde olmadığı kadar gelişmiş İşleme, Talaşlı İmalat ve Kalite Kontrolü için komple parça imalatı çözümleri
 • Dünyanın en önde gelen Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM ) platformu olan Teamcenter ile başka hiçbir çözümde olmadığı kadar iyi Entegrasyon

NX, müşterilerinde yeni ürünlerin sayısını arttırmayı hedefler. Bütün dünyadaki müşterilerde elde edilen sonuçlar aşağıda özetlenmiştir:

 • Ürün geliştirme zamanında %30'dan fazla azalma
 • Tasarım–Analiz tekrarlamalarında % 70’den daha fazla azalma
 • CNC programlama zamanında %90'a kadar azalma

NX Çözümleri

Tasarım İçin NX CAD

İleri Tasarım Çözümleri Daha Etkili Kararlar Sağlar


DETAY

Simülasyon İçin NX CAE

“Dijital İkiz” için 3D CAE


DETAY

İmalat İçin NX CAM

NX İmalat çözümlerini kullanarak imalat verimliliğinizi arttırın


DETAY
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.