Tasarım için NX

Tasarım için NX

Sektördeki en güçlü, esnek ve yenilikçi ürün geliştirme çözümü olan NX for Design, ürünü her zamankinden daha hızlı pazara sunmanıza yardımcı olacak özelliklere, performansa ve özelliklere sahiptir.

NX for Design, daha fazla sanal ürün modeli üretmenize ve daha az maliyetli fiziksel prototipler kullanarak “piyasaya ilk olarak” sunmanıza olanak tanır. Bu da; pazar kazanımları ve daha düşük maliyetle geliştirilmiş ürün kalitesini sağlar.

Ürün Modelleme

Ürünlerin geliştirme süreçlerinin aldığı vakit ve tasarım ekipmanlarının artan karmaşıklığı sizi, daha düşük maliyetle daha fazla yenilik ve yüksek kalite sunmak için yeni araçlar ve yöntemler bulmaya zorlar. Siemens Digital Industries Software'in NX ürün tasarım yazılımı, tasarım sürecinin ötesinde ürün geliştirmenin tüm aşamalarına kadar uzanan gücüyle  tasarruf ve verimlilik sağlar.

 

2D ve 3D CAD Modelleme

Sektörün en güçlü ve çok yönlü CAD modelleme araçlarıyla NX, tasarım zorluğunuza uyan herhangi bir modelleme yaklaşımını özgürce kullanmanıza ve yenilikçi ürünleri daha hızlı pazara sunmanıza olanak tanır.

NX, tel kafes, yüzey, katı, parametrik ve doğrudan modellemeyi, eldeki görev için en iyi aracı seçmenize izin veren tek bir modelleme yazılım çözümünde birleştirir. Buna ek olarak, NX'teki Yakınsak Modelleme teknolojisi, bu yaklaşımları veri dönüşümüne gerek kalmadan  tabanlı modelleme ile birleştirebilmenizi sağlar.

Otomasyon Tasarımı

Ürünlerimiz, mekanik konseptten komple PLC koduna kadar üretim sistemlerinin bütünsel mühendisliğini mümkün kılmaktadır. Eksiksiz bir makine ve tesis tasarımı iş akışı sağlayan, mümkün olan en kısa sürede en yüksek tasarım kalitesini sağlayan bir araç setiyle yepyeni bir işbirliği düzeyini keşfedin. Otomasyon Tasarımcısı, kontrol mühendislerinin çalışmalarını mümkün olan en yüksek verimlilik, kalite ve hız ile tamamlamalarını sağlamak için sıfırdan tasarlanmış benzersiz bir mühendislik araç seti sunar.

Elektrik ve otomasyon mühendisleri, entegre bir veri modeli ile aynı omurga üzerinde çalışır, zamandan tasarruf eder ve hataları ortadan kaldırır. Makine mühendisliği verilerini doğrudan entegre edin ve güncellemeler alın, kuruluşunuz genelinde işbirliğini geliştirin. Entegre sistemimiz ayrıca mühendislik sonuçlarının kalitesini arttırırken, katma değeri olmayan işleri ortadan kaldırmak için mevcut tasarımların mekatronik modellerini ve kural tabanlı mühendisliği birleştirerek verimliliği arttırır. Bu, NX sanal devreye alma yeteneklerimizle birleştiğinde, konseptten gerçeğe kadar tüm süreci hiç olmadığı kadar hızlı hale getirir.

Tasarım Doğrulama

 İlerlemeyi izlemek, riskleri yönetmek, etkileri çözmek ve sonuç olarak yüzlerce kararı formüle etmek için en son şirket verilerine güveniyorsunuz. Ürün kalitesini sağlamanızın yanı sıra hataları ve yeniden çalışmayı azaltmanıza yardımcı olabiliriz.

Ürünlerimiz, bilgileri hızlı bir şekilde sentezlemenizi, tasarımları gereksinimlere uygunluk açısından kontrol etmenizi ve bilinçli kararlar almanızı sağlayan görsel ürün analizi ve doğrulama araçları sunar.

Tasarım ve Gereksinim Doğrulaması

Doğrulama kontrolü, ürün kalitesini sağlamak, standartlara uymak, gereksinimleri yerine getirmek, hataları ve garanti maliyetlerini ortadan kaldırmak ve tasarımları performans ve üretilebilirlik için optimize etmek için gereklidir. NX, tasarımlarınızı standartlara ve gereksinimlere uymak için sürekli olarak izleyen otomatik tasarım doğrulama yazılımı araçları sunar.

İmalat için Tasarım

İmalat için tasarım, mühendislik değişikliği siparişlerini (ECO'lar), üretim hatalarını, maliyetleri ve gecikmeleri önemli ölçüde azaltmanıza yardımcı olabilir. NX için DFMPro, üretilebilirlik için tasarım inceleme sürecini otomatikleştirip resmileştirerek, üretimi zor, pahalı veya imkansız tasarım sorunlarını belirlemenize yardımcı olan yüksek çözünürlüklü 3D araçlar sunar.

Performans Doğrulaması için Tasarım Simülasyonu

Simülasyon artık sadece bir performans doğrulama aracı olmakla kalmıyor, aynı zamanda konsept ve tasarım boyunca simülasyon geliştirme sürecinin organik bir parçası haline geliyor. Simülasyon, tasarımcıların geliştirme sürecinin başlarında daha iyi, daha sağlam tasarımlar oluşturmalarına yardımcı olurken, aynı zamanda bir tasarımın piyasaya sürülmesi için gereken süreyi de hızlandırır.

NX'teki tasarıma entegre hareket, yapısal ve termal simülasyon araçları ile tasarım alternatiflerini hızlı bir şekilde karşılaştırabilir ve tasarım sürecinin ilk aşamalarından itibaren performans özelliklerini optimize edebilirsiniz.

Kalıplı Parça Doğrulama ve Enjeksiyon Kalıplama Simülasyonu

NX, plastik parçaların kalıplanabilirliğini değerlendirmenize yardımcı olan bir dizi araç sunar. Bu doğrulama ve kalıp akışı analiz araçları, ürün geliştirmenin erken aşamalarında tasarımcılar tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve NX tasarım işlevleriyle tamamen entegredir.

Görsel Raporlama

NX, ürün bilgilerini anında toplamanıza ve etkisini 3D tasarım bağlamında görselleştirmenize yardımcı olmak için yüksek çözünürlüklü 3D (HD3D) görsel raporlama sağlar. Ürün analizinin NX'te görsel olarak raporlanması, kesin değerlendirmeler yapmanıza, verileri hızlı ve doğru bir şekilde yorumlamanıza ve daha iyi karar almak için verileri sentezlemenize yardımcı olur.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.plm.automation.siemens.com/global/en/products/nx/nx-for-design.html

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.